« گزارشی از زورخانه پوریای ولی شهر قهدریجان  »

 زورخانه پوریای ولی قهدریجان در ابتدای شهر(منطقه معروف به باغ های شازده) واقع می باشد   اين زورخانه اکنون به سرپرستي آقاي محمود فاني و محمدعلي رحماني (رئيس هيات باستاني و كشتي پهلواني شهر قهدريجان) درحال فعاليت مي‌باشد.

 هم اکنون این زورخانه علاوه بر رشته باستانی برای ورزش کشتی نیز استفاده می شود.و همه هفته شنبه،دوشنبه و چهارشنبه شب ها باستانی کاران و کشتی گیران درکنارهم به فعالیت ورزشی می پردازند.

ورزشکاران این رشته های ورزشی علیرغم تلاش های صورت گرفته  متاسفانه با عدم توجه کافی مسئولین و کمبود امکانات مواجهند به طور مثال در مورد محل فعالیت باستانی کاران یعنی زورخانه پوریای ولی دو مشکل وجود دارد اولا ورزشکاران با کمبود فضا برای فعالیت ورزشی مواجه هستند ثانیا این زورخانه در حاشیه شهر واقع است که چندان محل مناسبی نیست و جا دارد با حمایت بیشتر مسئولین محل مناسب تری برای این رشته ورزشی فراهم شود.

در مورد ورزش کشتی نیز که فعلا کشتی گیران در همین محل فعالیت می کنند به خاطر نداشتن سالن و امكانات کافی در حال حاضر که مدت 20 سال از آغاز این رشته ورزشی در شهرقهدریجان مي‌گذرد هنوز يك سالن مخصوص برای كشتي در قهدريجان وجود ندارد و به همین خاطر ورزش كشتي درچند ساله اخیر در قهدریجان افت چشم‌گيري داشته است.

 با وجود تمامی این مشکلات با فعالیت ها و کوشش هائی که از سوی خود ورزشکاران و مسئولین شهر صورت گرفته شاهد ایجاد بستری نسبتا مناسب برای فعالیت جوانان و دوست داران ورزش هستیم که امیدواریم هرچه زودتر با فراهم شدن امکانات مناسب تر شاهد رونق بیشتر این رشته های ورزشی و درخشش جوانان با استعداد قهدریجان در این رشته ها باشیم.

در پایان از آقای محمود فانی که زحمات زیادی در زمینه های مختلف ورزشی برای شهرمان کشیده اند و خود از کشتی گیران و ورزشکاران با سابقه هستند و ما را در ارائه این مطالب یاری نمودند تشکر می نمائیم