ارگانها و مراکز مهم شهر قهدریجان

 بخش های مختلف این صفحه:

مراکزاداری

مراكز فرهنگي

مراكز پزشكي

 

 مراكز پزشكي:

فوریت های پزشکی زایمان شهر قهدریجان ghahderijan city

در شهر قهدريجان سه مركز بهداشتي درماني دولتي موجود است.يكي از اين مراكز مركز اورژانس است كه 24 ساعته مشغول به كار است.این مركز پزشكي با داشتن کلیه پزشکان متخصص و مجهز به دستگاههاي راديولوژي و I.C.O (نوار قلب)، آزمايشگاه تشخيص طبي و مركز تسهيلات زايماني مي‌باشد.

دركل سطح شهر از نظر پزشك و خدمات پزشكي و بهداشتي خوب است.

 

 مراكز فرهنگي:

مردم قهدريجان همچنان كه گفته شد مردمي حقیقتا پرتلاش و زحمت كش هستند و  در عين حال که به كشاورزي مشغول هستند به علم و دانش نیز اهميت خاصي مي‌دهند. به طوري كه در زمان قدیم نیز در فصل زمستان(فصل فراغت از کار کشاورزی) مكتب خانه‌ها در قهدریجان برپا می شد.

 اما فعاليتهاي فرهنگي و تعليم و تربيت  نوين از سال 1305 درقهدریجان آغاز مي‌شود. به اين ترتيب كه دبستان سعادت به همت آقای حشمت و جمعی از مردم شهر با دو كلاس درس در شهر قهدريجان افتتاح مي‌شود.

ودر آن زمان داراي 39 دانش ‌آموزبوده است.

  ميز و نيمكت اين دبستان از اصفهان توسط اداره معارف و اوقاف اصفهان تامين و ساختمان مدرسه توسط مردم شهر تامين مي‌گردد.

 در حال حاضر شهر قهدريجان داراي 18 دبستان دخترانه و پسرانه با دو شيفت ، 3 مدرسه راهنمائی دخترانه با يک شيفت،2 مدرسه راهنمائی پسرانه دو شیفته ، يك دبيرستان پسرانه دو شيفته ودو دبيرستان دخترانه دو شيفته ونیز يك مركز كانون فرهنگي تربيتي وابسته به آموزش و پرورش است.

 

 مراکز اداری:

شهر قهدريجان داراي اداراتي از جمله: اداره مخابرات تاسیس(1364) اداره آب و فاضلاب  تاسیس(1372) ،اداره گاز،اداره برق، مركز خدمات كشاورزي تاسیس(1360)  مي‌باشد.

همچنین بانكهاي صادرات ملت و ملي و كشاورزي در شهر داراي شعبي مي‌باشند.