ghahderijan city

صفحه اصلي

ارتباط با ما

درباره ما

نظرات

  وب سايت شهر قهدريجان

 

 بخش ارتباط با شهرداری

شهرداری قهدریجان

قهدریجان در سال 1347 با افزايش جمعيت نام شهر به خود گرفت و شهرداري آن تاسيس گرديد كه در بدو تاسيس، شهرداري كار خود را د ر منزل شخصي خير بنام حاج محمود شفيعي آغاز نمود و در سال 1348 با واگذاري قطعه زميني به مساحت بيست هزار مترمربع در غرب شهر از طرف مردم ساختمان اداري شهرداري با مساحت پانصد متر مربع در آن احداث گرديد. 

 درسال 1350 شهرداري از منزل حاج محمود شفيعي به محل جديد انتقال يافت که از سال تأسيس شهرداري (1347) تاكنون شانزده شهردار تصدي آن را عهده دار بوده‌اند.

شهردار فعلی قهدریجان آقاي محمد جعفرزاده نیز در مرداد ماه 1386 از سوي شوراي  اسلامي شهر قهدريجان و تأیيد استانداري محترم اصفهان به عنوان شهردار قهدريجان منصوب گرديدند.

 

آقای محمد جعفرزاده شهردار فعلی شهر قهدریجان

نام ونام خانوادگي :محمد جعفر زاده

نام پدر : غلامعلي

ميزان تحصيلات : ليسانس 

مختصري از زندگي نامه :

متولد1345در قهدريجان  تحصيلات ابتدايي را در دبستان سعادت و راهنمايي را در مدرسه راهنمايي ميثم گذراند.

درسال دوم راهنمايي پدر خود را از دست داد و تحصيلات دبيرستان را به صورت شبانه در مدرسه فيضيه فلاورجان درسال 66 به پايان رساند و همان سال در كنكور سراسري شركت و در رشته اقتصاد در دانشگاه اصفهان پذيرفته و در سال 70 در مقطع ليسانس از دانشگاه اصفهان فارغ التحصيل شد وجهت طي دوران خدمت سربازي در سپاه اقدام واز طريق ستاد مشترك مامور خدمت در وزارت تعاون شده و به شهر كرد اعزام گرديد.

در آنجا مسئوليت برنامه ريزي و نظارت بر تعاونيهاي صنفي استان را بر عهده گرفت و پس از پايان خدمت در سازمان اتكا مشغول به كار گرديد.

 مهمترين مسئوليت ها تا كنون :

تعاونيهاي صنفي استان چهار محال و بختياري مسئول بازرگاني مديريت كشاورزي و دامداري اتكا در منطقه مركزي كشور مسئول امور اجتماعي و رفاهي سازمان  صدا و سيماي مر كز اصفهان نائب رئيس شوراي اسلامي شهر قهدريجان در دوره اول ورئيس شوراي اسلامي در دوره دوم.

نياز هاي شهر از نظر شما:

مهمترين نياز شهر برنامه ريزي جهت شهر و تعيين اولويت ها است.

 

 برای مشاهده تصاویری ازمراسم تغییر شهردار قهدریجان کلیک کنید

 
شهردار شهرداری شهر قهدریجان ghahderijan city

آقای مشرفی شهردار سابق قهدریجان

آقای مشرفی به اعتقاد بسیاری از شهروندان شهرمان یکی از دلسوزترین و کوشاترین شهردارانی بودند که در شهر قهدریجان فعالیت داشته اند.

ایشان از مرداد ماه سال 1382 تا اوایل سال 1386 شهردار شهر قهدریجان بودند.

 

 

 

 

« لیست مطالب این بخش »

 

قوانين و مقررات خدمات شهری

پیام شهرداری به مردم

ارسال پیشنهادات

 

قسمت ارسال پیشنهادات ، انتقادات و نظرات

پیام مردم به شهردار

 هرگونه سوال،پیشنهاد،انتقاد ومطلبی رامیتوانید از طریق این قسمت به مسئولین شهرداری قهدریجان منتقل کنید وطی مدتی کوتاه پاسختان را در همین صفحه دریافت خواهید نمود.

 

پیام شهرداری به مردم

1-شهروندان گرامی نسبت به پرداخت بموقع عوارض واخذ مجوز ساخت وساز ورعايت قوانين ومقررات نهايت دقت راداشته باشند.

2-هرگونه پيشنهاد ويا نظرات سازنده خودراباروابط عمومی شهرداری يا باشماره تلفن:3622700شهرداری ارائه نمايند.

                           روابط عمومی شهرداری قهدريجان

 

قوانين و مقررات خدمات شهری

شهروندان محترم قهدریجان ،همكاری با مجريان قانون ، زمينه ی توسعه و آباداني شهر را بوجود مي آورد و شما مردم شريف قهدريجان كه همواره در امور خير و همه عرصه ها پيش قدم بوده ايد ، اكنون بايد به ياری مامورين شهرداری بشتابيد تا ضمن مرتفع ساختن معضلات و مشكلات شهری باعث به ثمر رسيدن پروژه ها و برنامه های شهرداری باشيد لذا به همين منظور پاره ای از قوانين و مقررات شهرداری جهت اطلاع حضورتان تقديم می گردد تا ضمن آشنايی بيشتر مردم شريف با شرح مقررات شهرداری ، به آنها عمل نموده تا انشاء الله بتوانيم شهری سبز و خرم داشته باشيم .

«تبصره 1 بند 2 ماده 55» سد معبر عمومی و اشغال پياده رو ها و استفاده غير مجاز آنها و ميدانها و پاركهاو باغ های عمومی براي كسب ويا سكنی يا هر عنوان   ديگری ممنوع است .شهر داری مكلف است از آن جلوگيری و در رفع موانع موجود و آزاد نمودن معابر و اماكن مذكور فوق به وسيله مامورين خود راساً اقدام نمايد .

«تبصره4 بند 2 ماده 55 » شهرداری مكلف است محل های مخصوص برای تخليه زباله و فضولات ساختمانی و مواد رسوبی فاضلابها و نظاير آنها تعيين و ضمن انتشار آگهی به اطلاع عموم برساند. رانندگان وسائل نقليه اعم از كند رو يا موتوری مكلفند آنها را فقط در محل های تعيين شده از طرف شهرداری تخليه نمايند .

«بند 14 ماده 55 » اتخاذ تدابير موثر و اقدام لازم براي حفظ شهر از خطر سيل و حريق و همچنين رفع خطر از بناها و ديوارهای شكسته و خطرناك واقع در معابر عمومی و كوچه ها و اماكن عمومی و دالانهای عمومی و خصوصی و پوشاندن چاهها و چاله ها واقع در معابر و جلوگيری از گذاشتن هر نوع اشياء در بالكن و ايوان مشرف و مجاور بر معابر عمومی كه افتادن آنها موجب خطر برای عابرين است و جلوگيری از ناودان ها و دودكش ها ی ساختمان هايی كه باعث زحمت و خسارت ساكنين شهر ها باشد .

« بند 15 ماده 55 » جلوگيری از شيوع امراض ساریه انسانی و حيوانی و اعلام اينگونه بيماری ها به وزارت بهداشت و دامپزشكی و شهر داریهای مجاور هنگام بروز آنها و دور نگه داشتن بيماران مبتلا به امراض ساریه و معالجه  ودفع حيواناتی كه مبتلا به امراض ساریه بوده و يا در شهر بلاصاحب و مضر هستند از وظايف شهرداری است .

« بند 20 ماده 55 » جلوگيری از ايجاد و تاسيس كليه اماكنی كه به نحوی از انحاء موجب بروز مزاحمت برای ساكنين يا مخالف اصول بهداشت در شهرهاست شهر داری مكلف است از تاسيس كارخانه ها ، گارگاه ها ، گاراژهای عمومی و تعمير گاهها و دكان ها و همچنين مراكزی كه مواد محترقه می سازند و اصطبل چهار پايان و مراكز دامداری و به طور كلی تمام مشاغل و كسب هائی كه ايجاد مزاحمت و سرو صدا كنند يا توليد دود يا عفونت يا تجمع حشرات و جانوران نمايند جلو گيری كند و در تخريب كوره های آجر و گچ و آهك پزی كه مخالف بهداشت است اقدام نمايد .

« ماده92 » نوشتن هر نوع مطلبی يا اتصال هر نوشته ای بر روی ديوارهای شهر كه مخالف مقررات شورای اسلامي شهر باشد ممنوع است مگر در محل هائی كه شهر داری برای نصب و الصاق اعلانات معين مي كند .

 « ماده 110 »  شهرداری با تصويب شورای اسلامی شهر می تواند نسبت به زمين يا بناهای مخروبه و غير متناسب با وضع محل و يا نيمه واقع در محدوده شهر كه در خيابان يا كوچه و يا ميدان قرار گرفته و منافی با پاكي و پاكيزگی و زيبايی شهر يا موازين شهر سازی باشد به مالك اخطار كند تا ظرف دو ماه به ايجاد نرده و يا ديوار و يا مرمت آن که منطبق با نقشه شورای اسلامی شهر باشد اقدام كند . اگر مالك مسامحه و يا امتناع كرد شهر داری مي تواند با منظور تامين نظر و اجراي طرح مصوب شورا در زمينه زيبائی و پاكيزگی و شهر سازی هر گونه اقدامی كه لازم بداند معمول ، هزينه آنرابه اضافه صدی ده از مالك متولی و متصدی دريافت نمايد .

 ياد آوری : نصب هر گونه تابلو – پلاكارد در محدوده و حريم مصوب شهر مستلزم رعايت اصول زيباسازی و اخذ مجوز از شهرداری و پرداخت هزينه مربوطه مي باشد.

 

قوانين و مقررات ساخت و ساز و نوسازی ساختمان  :

  «1-ماده 1 نوسازی و عمران»

 نوسازی و عمران اصطلاحات اساسی و تامين نيازمنديهای شهری و احداث و اصلاح و توسعه معابر و ايجاد پارك ها و پاركينگ ها ( توقفگاه ) و ميدان ها وحفظ و نگهداری پارك ها و باغ های موجود و تامين ساير تاسيسات مورد نياز عمومی و نو سازی محلات و مراقبت در رشد متناسب و موزون شهر ها از وظايف اساسی شهرداريها در اجرای وظايف مذكور مكلف به تهيه برنامه های اساسی و نقشه های جامع هستند .

« 2-ماده100 قانون شهرداری» 

 مالكين اراضی و املاك واقع در محدوده شهريا حريم آن قبل از هر گونه اقدامی عمرانی يا تفكيك ارضی و شروع ساختمان از شهرداری پروانه اخذ نمايند . شهرداری ميتواند ازعمليات ساختمانی ساختمانهای بدون پروانه يا مخالف مفاد پروانه به وسيله مامورين خود اعم ازآنكه ساختمان در زمين محصور يا غير محصور واقع باشد جلو گيری نمايد .

« 3-ماده 103قانون شهرداری  »

كليه وزارتخانه ها و موسسات دولتی و خصوصی موظفند قبل از هرگونه اقدامی نسبت به كارهای عمرانی واقع در مناطق مندرج در ماده 97 و 98 از قبيل احداث شبكه تلفن ، برق و آب و ساير تاسيسات و همچنين اتصال راههای عمومی و فرعی ، رعايت نقشه جامع شهر سازی را نمايند اين قبيل اقدام بايد با موافقت كتبی شهرداری انجام گيرد و موسسه اقدام كننده مكلف است هر گونه خرابی و زيانی را كه در اثر اقدامات مذبور به آسفالت يا ساختمان معابر عمومی وارد آيد در مدت مناسبی كه با جلب شهرداری تعيين خواهد شد ترميم نموده و به وضع اول در آورد و الا شهرداری خرابی و زيان را ترميم و به حال اول در آورده و هزينه تمام شده را با 10% ( ده درصد ) اضافه از طريق اجرای ثبت اسناد وصول خواهد كرد.                           

تذكرات:

1-    مالك ملزوم می باشد خاك های مازاد و اضافات مصالح ساختمانی و نخاله را فقط در محلی كه شهرداری تعيين نموده است تخليه نمايد .

2-    كليه قسمت های ساختمان كه تشكيل پرتگاه می دهد می بايست بوسيله جان پناه یا نرده محافظت گردد که ارتفع ارتفاع آن نبايد از 80 سانتیمتر كمتر باشد .

3-    به منظور جلوگيری از خراب شدن آسفالت سطح معابر بر اثر قرار دادن ديگ دادن دیگ های پخت قير و آسفالت بطور مستقيم بر روی آنها،كارفرما مكلف است از صفحات فلز بزرگ براي اين كار استفاده نمايد و از درختان و فضای سبز و تير برق و شير و علمک گاز فاصله داشته باشد .

4-    در هنگام حفاری و خاك برداری با عمق بيش ازیک متر كه خطر ریزش ديوار وجود داشته باشد بايد تحكيم و تثبيت آن بوسيله شمع سپري، چوب بست ، يا استفاده از روش های ديگر انجام شود مگر اينكه شيب ديوار از زاويه اصطكاک داخلی كوچكتر باشد . 

مقررات فضای سبز:

1- شهرداری موظف است بر اساس طرح هادی و به منظور حفظ سلامت محيط زیست و ايجاد هوای پاک درخت كاری و فضای سبز شهر اعم از حاشيه و بافت شهر را گسترش دهد .

2- شهروندان موظفند در حفظ و نگهداری فضای سبز با شهرداری همكاری لازم داشته باشند .

3- قطح هر گونه درختی درخيابان،معابر و باغات بدون مجوز شهرداری پيگرد قانونی دارد .

مقررات مربوط به حمل و نقل :

1 – سازمان حمل و نقل همگانی شهر قهدريجان متولی اداره امور جابجايی مسافرين به وسيله مينی بوس و تاكسی درون شهری و تاكسی تلفنی مي باشد .

2- جابجايی مسافرین بدون مجوز شهرداری توسط اشخاص حقيقی و حقوقی به غير از وسايل نقليه تحت پوشش ممنوع بوده و در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد .

3- نرخ كرايه مينی بوس و تاكسی توسط شورای اسلامی شهر تعيين و به آنان ابلاغ می شود و در صورت تخلف با رانندگان برخوردقانونی خواهد شد .

مقررات مالی شهرداری:

«1-ماده 73قانون شهرداری» كليه عوارض ودرآمد هر شهرداری منحصرا به مصرف همان شهر خواهد رسيد.

«2-ماده 75 قانون شهرداری» كليه عوارض ودرآمد شهرداری به حساب معين شده طبق مقررات امور مالي شهرداري واريز می گردد.